Neobyčejný příběh Davida Martina

Ve třiatřiceti letech se anglický gólman David Martin dočkal svého vysněného debutu v Premier League. A svému v dětství oblíbenému klubu vychytal důležité tři body. 

Neobyčejný příběh Davida Martina

Ve 14. kole Premier League zazářilo mnoho hráčů. Například Jamie Vardy, Virgil van Dijk, Pierre-Emerick Aubameyang či Dele Alli. Hrdinou kola je ovšem zcela jasně třiatřicetiletý anglický brankář David Martin.

Během své kariéry si prošel Liverpoolem, Leicesterem, Millwallem a Miltonem. V Premier League si ale až do sobotního odpoledne nezachytal.

Poté ale na Stamford Bridge udržel proti Chelsea čisté konto a stal se hrdinou West Hamu i manažera Manuela Pellegriniho. Ten měl totiž nůž na krku a porážka by pravděpodobně znamenala jeho odvolání. Martin ale svého manažera zachránil. A je velmi možné, že tak příležitost dostane i v následujícím utkání.

"Mám pocit, že sním. Nikoho jsem nezklamal a na konci jsem se mohl radovat," těšilo brankáře, jenž se po střetnutí neubránil slzám. West Hamu fandil od dětství, jeho otec hrál dlouhých dvacet let v obraně Kladivářů a Martin tak byl fanouškem londýnského klubu.

Nyní vychytal Blues a může být na sebe právem pyšný.