Plavšič? Určitě to není tak, že by měl na Letné nálepku střídajícího hráče...

Pokud jde o herní vytížení, třiadvacetiletý srbský štírek Srdjan Plavšič by mohl v právě probíhajícím ročníku překonat minulou sezonu. 

Plavšič? Určitě to není tak, že by měl na Letné nálepku střídajícího hráče...

Zatímco v předešlém období se bývalý hráč Subotice či Crvene Zvezdy Bělehrad zastavil na 19 prvoligových startech a 1480 poskytnutých minutách, aktuálně už je na patnácti vystoupeních a 1002 minutách čistého času.

Rodák z Nového Sadu zasáhl i do posledního duelu s Příbramí. Protože ale měl drobné zdravotní problémy a začal se připravovat až poslední dva tréniky, stalo se tak v žolíkovské roli.

I když hru oživil, jeho kouč Václav Jílek by na něj nechtěl lepit nálepku důležitého náhradníka...

"Srdjan netrénoval, měl velký problém s nártem. Dva dny nebyl v tréninku. Zúčastnil se až taktického a předzápasového tréninku. Nechtěli jsme zbytečně riskovat a dávat tam hráče, který by nebyl plnohodnotně připraven," ozřejmil šéf sparťanské lavičy.

"Určitě to není tak, že by měl nálepku střídajícího hráče. Pokud jde na hřiště z pozice střídajícího hráče, tak je jeho přínos vždycky velký. Je to jeho typologie. Jde o rychlostního, kreativního hráče. Unavená obrana s ním má problém. Dokáže přinést změnu charakteru hry," ocenil svého svěřence bývalý kormidelník Sigmy, jenž se vrátil do metropole letos v létě.

S jakou rolí pro něj počítá v neděli 8. prosince proti Mladé Boleslavi?