Manchester City chce potvrdit status nejlepšího klubu světa. Guardiolovy zaječí úmysly nepřipadají v úvahu

Současný kormidelník úřadujícího mistra Premier League je už delší dobu spojován s přesunem do Juventusu, kde mu měl právě připravovat Maurizio Sarri tým pro budoucnost. Tyto zprávy ovšem nyní popřel předseda Citizens Al Mubarak.

Manchester City chce potvrdit status nejlepšího klubu světa. Guardiolovy zaječí úmysly nepřipadají v úvahu

„Pep byl pro tuto organizaci neuvěřitelným přínosem, o jeho manažerských úspěších bych mohl hovořit celé hodiny. Je to základní kámen úspěchu, kterého jsme zde v posledních třech letech dosáhli, a rozhodně si jsem jistý, že je stejně zavázaný nám, jako jsme my jemu,“ pravil na stanici Sky Sports Mubarak. 

„Jsem si jistý, že to obě strany cítí stejně a že nás čeká ještě několik let nádherné vzájemné spolupráce,“ dodávala osoba, která je považována za pravou ruku nejbohatšího muže ve světě fotbalu - šejka Mansoura bin Zayeda Al Nahyana. Ten ještě nedávno přislíbil, že se ambice klubu určitě nezmění. Cílem je být nejlepší nejen v Anglii, ale zároveň v celé Evropě, k čemuž schází „jen“ vyhrát prestižní Ligu mistrů.

Manchester City pod Josepem Guardiolou vyhrál dvakrát Premier League, jednou FA Cup, dvakrát EFL Cup a dvakrát i FA Community Shield. Co se týče působení na té domácí scéně, nemohl zde osmačtyřicetiletý trenér se španělskými kořeny dosáhnout více, a pokud by opravdu zůstal déle, než říká jeho kontrakt, který má platný do léta roku 2021, pak nouze o další úspěchy rozhodně nebude.