Rooney se vrací na Ostrovy, na start v Derby si ale musí počkat

Wayne Rooney po konci v DC United před časem potvrdil, že se vrací do Anglie. Kontrakt podepsal s Derby County a již v sobotu se opět ukáže anglickým fanouškům. 

Rooney se vrací na Ostrovy, na start v Derby si ale musí počkat

Wayne Rooney se po konci v DC United dohodl na angažmá v Derby County, s druholigovým celkem podepsal kontrakt na osmnáct měsíců.

Anglický útočník nicméně za Derby může nastoupit až v den otevření zimního přestupového okna. Kromě role hráče se ale stane taktéž asistentem manažera. Tím je momentálně Nizozemec Phillip Cocu. 

"Myslím, že ano. Mohl by být u výkopu. Po sezóně v MLS si naplánoval volno, nyní ale dorazí. Je to pro nás důležitý moment, protože je to přirozený vůdce a někdo takový nám chybí," uvedl Cocu s tím, že Rooney by měl na lavičku usednout již tuto sobotu v utkání proti QPR.

"Zatím o něm nemluvíme jako o hráči, ale jeho zkušenost bude pro mnoho našich mladých hráčů velmi důležitá," doplnil Cocu. Rooney se objevil v Derby začátkem tohoto měsíce a ve výcvikovém komplexu jednal o fitness programu a diskutoval o své roli, kterou bude mít v pozici trenéra.