Guardiola se vyjádřil ke zranění Agüera. Stihne manchesterské derby?

Manchester City se v boji o titul bude muset na nějaký čas obejít bez svého klíčového hráče. Sergio Agüero si během utkání s Chelsea přivodil svalové zranění a první prognózy nepřináší nic dobrého.

Guardiola se vyjádřil ke zranění Agüera. Stihne manchesterské derby?

„Bavili jsme se s lékaři a jedná se o zranění svalového rázu, které si vyžádá několik týdnů rekonvalescence. Kolik přesně to bude, to nedokážu zatím říct ani já sám, ale určitě nám bude Agüero chybět v manchesterském derby,“ prozradil kormidelník Citizens.

Zápas s Manchesterem United se hraje přespříští víkend. Citizens v něm sice budou mít výhodu domácího prostředí, zato se ale budou muset obejít bez takových hráčů, jako jsou Laporte, Agüero, Sané a možná i Zinčenko. Ďáblové by se oproti tomu v tak velkém utkání konečně mohli spolehnout na služby Paula Pogby, jehož už delší dobu trápí bolavý kotník. Termín návratu má začátkem prosince. 

„Máme mladé hráče, budeme jim věřit. Všechna utkání, která nás čekají, jsou náročná a podobná zranění se bohužel stávají,“ dodával Pep Guardiola, který se s největší pravděpodobností v době absence svého nejlepšího hráče pokusí opět vsadit na brazilského útočníka Gabriela Jesuse.