Nezdravá platová politika? United platí Sánchezovi více, než kolik si vydělá celý tým Sheffieldu!

Manchester United vsadil po odchodu legendárního manažera Sira Alexe Fergusona na několik odlišných karet, přičemž jednou z nich byly i skvostné platy, které měly pomoct hráčům jako Alexis Sánchez se na Old Trafford rychle zabydlet. Později se ale ukázalo, že tóny této písničky již dohrály a klub ze severu Anglie za svůj pokus dodnes draze platí.

Nezdravá platová politika? United platí Sánchezovi více, než kolik si vydělá celý tým Sheffieldu!

Alexis Sánchez byl svého času v Arsenalu jednou z neodmyslitelných opor týmu. Časně z roku 2018 si ovšem usmyslel změnu, díky níž se stal nejlépe placeným hráčem celé Premier League (tím je dnes David De Gea). Chilský křídelník, jenž se k Rudým ďáblům dostavil v rámci hráčské výměny z Londýna, si vysloužil skvostný plat 400 tisíc liber týdně, do čehož navíc nebyly zahrnuty ještě bonusy.

Nicméně jak postupně plynul čas, narazila kosa na kámen a ukázalo se, že uspěchat běh věcí nebylo zrovna dobrým nápadem. Alexis se mezi novými spoluhráči nedokázal příliš herně prosadit, začal ztrácet spoustu míčů, a nakonec skončil na lavičce mezi náhradníky.

S příchodem norského manažera Oleho Gunnara Solskjaera se Alexisovy dny v Manchesteru kompletně sečetly, a tak ho United poslali do Interu Milán na hostování. Součástí dohody ale bylo, že bude celek z Old Trafford hradit 16,5 milionů liber ze Sánchezova ročního 21 milionového platu, jelikož si takto vysoký obnos normální klub nemůže dovolit.

Manchester United se během posledního kola Premier League představil na půdě Sheffieldu, s nímž remizoval 3:3. Domácí vedli už 2:0, nakonec však svůj náskok vmžiku pár minut prohospodařili. Zajímavé nicméně je, že Sheffildu aktuálně patří šestá příčka a přitom má kádr, jehož průměrný týdenní plat činí pouhých 9 tisíc liber. Rudí ďáblové patří s ohledem na svou bídnou hru k vůbec těm nejštědřejším klubům na světě. Jejich průměrný plat je desetkrát vyšší.