Byl to obtížný týden pro všechny. Alli byl skvělý, těšilo Mourinha

José Mourinho prožil úspěšnou premiéru na lavičce Tottenhamu, jeho tým porazil nejtěsnějším rozdílem West Ham. Mourinho po utkání chválil Dele Alliho a nezapomněl zmínit, že jeho hráči měli za sebou velmi obtížný týden. 

Byl to obtížný týden pro všechny. Alli byl skvělý, těšilo Mourinha

Premiéra Josého Mourinha v Tottenhamu dopadla velmi dobře, na půdě West Hamu Kohouti zvítězili 2:3. A José Mourinho byl znovu ve svém živlu.

"Abych se přiznal, nejtězší chvíle byla v létě, kdy jsem poprvé neměl přípravu a díval jsem se na další týmy a na další manažery, kteří dělali předsezónní přípravu. Nejpodivnější bylo, že jsem šel na staidon a občas jsem zjistil, že přemýšlím, co tam dělám," prohlásil po zisku tří bodů portugalský manažer.

 

"Byl to divný pocit. Patřím na lajnu, to je to místo, kde mám být. Takže nyní mám pocit, že jsem tam, kde patřím," usmíval se Mourinho na novináře. Se zápasem byl spokojený, jeho svěřenci podle něj ukázali svou kvalitu. Zároveň ale nezapomněl zmínit, že pro hráče to byl velmi náročný a emotivní týden.

 

"Je to velmi, velmi důležité. Několik měsíců bez hudby ve venkovní šatně. Bez úsměvu, štěstí. Nyní jsme to zvládli. Jsem velmi šťastný a jsem velmi šťastný za hráče," podotkl fakt, že Tottenham vyhrál v lize venku po dlouhých deseti měsících.

"Byl to obtížný zápas, ale mám pocit, že jsme měli blíže ke čtvrtému gólu než oni ke snížení. Ale tohle je Premier League a jejich gól to trochu změnil. Myslím, že moji hráči zaplatili i za tento velmi obtížný týden. Vrátili se z reprezentací, někteří měli obtížný zápas. Změnil se manažer a přišel nový chlap. Nové tréninky, nové nápady," pokračoval.

"Myslím, že pro fotbalisty taková změna nikdy není snadná. Pracují s trenéry a další den jsou tu jiní. Je obtížné to zpracovat," doplňoval a závěrem vychválil záložníka Dele Alliho.

"Myslím, že Dele byl jako tým. Brilantní do šedesáté, pětašedesáté minuty, pak přišla únava. Takže jeho výkon se trochu snížil, ale myslím, že to byl ´starý´Dele Alli. Před několika lety takto zapůsobil nejen na Anglii, ale i na celý svět. Udělal přesně to, co jsem chtěl, aby udělal. Za dva dny práce, zpracoval informace a ake. Snažil jsem se mu objasnit přesně prostory, ve kterých má hrát. Jak v útoku, tak v obraně. Inteligentní fotbalista to pochopil a byl pro tým velmi důležitý," uzavřel Mourinho tiskovou konferenci.