Trénovat v Itálii? Proč ne! Guardiola přiživil spekulace o možném přesunu do Serie A

Již delší dobu Guardiola naznačuje, že jeho štace v Anglii nebude trvat věčně, a tyto zprávy podpořil i ve svém posledním rozhovoru pro Sky Italia.

Trénovat v Itálii? Proč ne! Guardiola přiživil spekulace o možném přesunu do Serie A

„Trénovat v Itálii? Proč ne! Byla radost zde působit jako hráč pod trenérem Carlem Mazzonem v Brescii Calcio,“ odhaloval osmačtyřicetiletý kouč se španělskými kořeny, jenž momentálně stojí u kormidla Manchesteru City, s nímž se snaží vyhrát třetí titul v řadě.  

„Miluju tuto zemi a zažil jsem zde úžasné chvilky, avšak momentálně mi je dobře v Premier League. Je to skvělá soutěž… Ale třeba v budoucnu bych zde mohl trénovat. Zatím nejsem tak starý,“ zavtipkoval.

Pep Guardiola byl ještě před létem jedním z hlavních favoritů na horké křeslo v Juventusu. Sám zkušený kormidelník si tuto možnost připouštěl, dokonce o ní mluvil i jeho agent, pouze se nechtěl někam hnát, když měl rozdělanou práci v Anglii. A ta nebude ukončena dříve, než dokud Citizens nevyhrají Ligu mistrů, nebo dokud Guardiolovi nevyprší smlouva (na konci příští sezony).

Do čela Staré dámy byl mezitím jmenován Maurizio Sarri, jenž italskou nejvyšší soutěž dobře zná. Jeho herní styl se navíc staví na podobných základech jako v případě hvězdného španělského stratéga, který ve své kariéře plánuje potvrdit roli jedničky v oboru. A to mu mohou zajistit jak trofeje v Serii A, tak i případný úspěch s národním týmem.