Ztráta pro mistra, Ederson na Anfieldu chytat nebude

Velkou nepříjemnost řeší Pep Guardiola. Kvůli zranění z utkání Ligy mistrů proti Atalantě bude Citizens na Anfield Road scházet gólman Ederson. 

Ztráta pro mistra, Ederson na Anfieldu chytat nebude

Ederson se zranil v utkání proti Atalantě a svalový problém mu nedovolí odchytat nedělní šlágr kola proti Liverpoolu. Příležitost tak podle očekávání dostane Claudio Bravo.

Ten přitom v lize naposledy začal v květnu roku 2018. "Ederson není schopen v neděli nastoupit. Nevím, jak dlouho bude mimo hru," podotkl Guardiola.

Nasazení Claudia Brava ovšem za žádné oslabení nepovažuje. "Máme dalšího top brankáře. FA Cupu a Carabao Cup jsme získali díky němu. Claudio Bravo je výjimečný gólman a za Chile odchytal spoustu utkání," pochválil svou gólmanskou dvojku Guardiola.

Přesto musel dále odpovídat novinářům na to, zda absence Edersona není pro City oslabením. "Proč bych si neměl být jistý svými hráči? Nechtěl bych být hráčem, kdyby mě můj manažer zpochybňoval. Vidím jej každý den na tréninku a je to dobrý hráč. Respektujte jej, je to neuvěřitelný top, top brankář," dodal manažer úřadujících mistrů.