Emery potvrdil: Xhaka už kapitánem není

Manažer londýnského Arsenalu Unai Emery včera večer potvrdil, že Granit Xhaka již dále nebude kapitánem týmu. Tuto úlohu přebírá Pierre-Emerick Aubameyang, dnes ale Gunners povede někdo jiný. 

Emery potvrdil: Xhaka už kapitánem není

27. října v utkání pro Crystal Palace nezvládl Granit Xhaka své emoce a fanouškům ukázal několik hanlivých gest. Několik dní po střetnutí se omluvil, zároveň ale dodal, že vybouchl, jelikož jeho rodině bylo vyhrožováno.

Fanoušci přáli jeho manželce smrt a jeho dceři rakovinu. Proto se v duelu proti Orlům obořil na fandy Gunners.

Od té chvíle Xhaka v sestavě Arsenalu chyběl a hrát nebude ani dnes, kdy londýnský celek hraje duel Evropské ligy proti Vitorii. Manažer Unai Emery navíc nyní sdělil, že švýcarský záložník byl zbaven kapitánství.

"Myslím, že mu musíme dát čas. Musíme jej chránit, on musí být v klidu a také s námi musí každý den trénovat. Dnes ráno jsem s ním ale mluvil a rozhodl se, že již nebude kapitánem," uvedl Emery pro oficiální web Gunners.

Jeho úlohu přebírá Pierre-Emerick Aubameyang. Gabonský útočník ovšem dnes také hrát nebude a kapitánskou pásku tak zřejmě bude mít obránce Hector Bellerín.

"Nyní máme Aubameyanga, Hectora, Lacazetta a Özila. To jsou čtyři kapitáni a prvním je nyní Aubameyanga," dodal španělský manažer.