Gomes je po operaci. Jak dlouho bude chybět?

André Gomes podstoupil operaci zlomeného kotníku a podle vyjádření Evertonu proběhl zákrok extrémně dobře. Přesto bude španělský záložník chybět pořádně dlouhou dobu. 

Gomes je po operaci. Jak dlouho bude chybět?

V 79. minutě utkání mezi Evertonem a Tottenhamem Heung-Min Son zezadu zasáhl Andrého Gomese a nepřímo mu způsobil vážnou zlomeninu kotníku.

Po zákroku Sona totiž ještě ke zlomenině podle všech dostupných záběrů nedošlo, stalo se tak až po dalším kontaktu se Sergiem Aurierem a trávníkem. Gomes každopádně musel podstoupit dlouhou operaci, která podle vyjádření Evertonu proběhla nadmíru dobře.

Očekává se, že Gomes dosáhne plného uzdravení, rekonvalescence ale potrvá minimálně půl roku. Je tak jasné, že sezóna pro něj skončila. V případě delšího zotavení bude Gomes mimo hru až rok.

Co se Heung-Min Sona týče, ten po červené kartě odcházel v slzách a po utkání jej v kabině utěšoval i kapitán Toffees Seamus Coleman. Proti červené kartě se nicméně hodlá Tottenham odvolat.

Původně měl arbitr Martin Atkinson v ruce žlutou kartu, jelikož ale následně uviděl rozsah zranění, sáhl po kartě červené. Žlutou kartu Sonovi vůbec neudělil.