Guardiola má starosti, Silva může chybět v utkání roku

Manchester City sice nyní přemýšlí o utkání Ligy mistrů proti Atalantě, většina anglických médií už ale řeší víkendový šlágr 12. kola proti Liverpoolu. 

Guardiola má starosti, Silva může chybět v utkání roku

Manchester City ukázal sílu, doma otočil duel se Southamptonem a nadále ztrácí na Liverpool šest bodů. Na Citizens nyní čeká Liga mistrů a Atalanta, většina anglických médií už ovšem řeší nadcházející šlágr proti Liverpoolu.

Na Anfield Road totiž půjde o hodně. Pokud by Liverpool doma uspěl, navýšil by náskok na devět bodů. A tento bodový rozdíl už by byl velmi zajímavý.

Není tak divu, že se v Anglii hovoří o utkání roku a celé sezóny. A to i přesto, že se teprve o víkendu odehrálo jedenácté kolo. "Teď míříme do Itálie a až se vrátíme, čeká nás Anfield. Stane se ale ještě mnoho věcí a bude se hrát spoustu utkání," odmítá Pep Guardiola tvrzení, že v nedělním šlágru půjde o vše.

Kromě toho ale manažer úřadujících mistrů musí řešit nepříjemné starosti. V dost možná klíčovém utkání sezóny totiž bude zřejmě postrádat kapitána Davida Silvu.

Ten si pár minut před koncem prvního poločasu utkání proti Southamptonu poranil sval a po přestávce už se místo něj na hřišti objevil Gabriel Jesus.

"David Silva je zraněný. Pět minut před koncem prvního poločasu mi řekl, že má svalový problém. A pokud se jedná o svalový problém, je to vždy minimálně na 10 až 12 dní," dodával Guardiola. Do utkání s Atalantou tak Silva zcela jistě nenastoupí. A velký otazník visí i nad jeho nedělním startem.