I přes rozrůstající marodku Guardiola nemá v úmyslu posilovat

Na marodku Manchesteru City se dostali také Rodri a Oleksandr Zinčenko, Pep Guardiola přesto nadále hovoří o tom, že v lednu posilovat nehodlá. 

I přes rozrůstající marodku Guardiola nemá v úmyslu posilovat

Dlouhodobé zranění léčí Leroy Sané a Aymeric Laporte. Potíže v letošní sezóně měli i Kevin de Bruyne, John Stones, Nicolas Otamendi, Benjamin Mendy a Kyle Walker.

Nyní se na seznam zraněných hráčů dostali i Rodri a Oleksandr Zinčenko. Prvně jmenovaný si poranil stehenní sval v utkání proti Atalantě a bude scházet až měsíc. Ukrajinský záložník je poté mimo hru na šest týdnů, když se podrobil operaci kolena.

Pep Guardiola tak touto situací potěšen není, před utkáním s Aston Villou ale prohlásil, že v lednu svůj tým posilovat nehodlá.

"Někdo má problém se svaly, často to byly i vazy. V tomto smyslu jsme ve špatném období. Když přemýšlím o tom, co bude po reprezentační přestávce. V listopadu, prosinci, lednu, únoru - ano, mám trochu obavy, protože na několika pozicích nemáme dostatek hráčů," bojí se Guardiola.

Svůj kádr nicméně hodlá ponechat v nynějším složení. "Myslím, že posilovat nebudeme. Nepotřebujeme hráče jen na šest měsíců, ale na dlouhou dobu. A důležití hráči z jiných klubů neodejdou. Myslím, že celou sezónu zůstaneme v tomto složení," dodal Guardiola.