Citizens musí jednat, Sterlinga budou lákat do Realu

V Manchesteru City je Raheem Sterling podle všech dostupných informací naprosto spokojen, výzva přesunout se do Realu Madrid jej ale může pořádně nalákat. 

Citizens musí jednat, Sterlinga budou lákat do Realu

 

 

Loni v listopadu podepsal Raheem Sterling vylepšený kontrakt, který mu vyprší až v létě roku 2023. Týdně si navíc nyní přichází na skvostných 300 tisíc liber.

V Manchesteru City je anglický křídelník spokojen a naprosto mu vyhovuje spolupráce s Pepem Guardiolou, pod kterým Sterlingova hra dostala nový rozměr.

Španělská média ale postupně přichází s informací, že by Sterling brzy mohl být lákán do madridského Realu. Podle serveru The Athletic se agenti hráče letos sešli s generálním ředitelem Realu José Ángelem Sánchezem a jednali o možném přesunu Sterlinga do Španělska.

Nové výzvě by se údajně nebránil ani Sterling, ovšem přestup v následujících dvou letech pravděpodobně nečekejme. I přes to na tyto zprávy Manchester City reaguje a své hvězdě nabídne další vylepšený kontrakt. 

Sportovní ředitel úřadujícího anglického mistra Txiki Begiristain si je vědom zájmu dalších klubů a podle deníku El Mundo Deportivo nabídne Sterlingovi navýšení gáže o plných padesát procent. Nově by tak Sterling mohl vydělávat 450 tisíc liber týdně a tím by se stal nejlépe placeným hráčem Citizens.

Součástí nového kontraktu by zřejmě měla být i vysoká výkupní klauzule, která by případné nápadníky ihned odradila. I když je otázkou, jak velká suma by to musela být, aby Real Madrid za brzy pětadvacetiletého útočníka nakonec nenabídl.