Klopp: United jen bránili. Solskjaer nesouhlasil

Jürgen Klopp s výsledkem nedělního šlágru spokojen nebyl. Od svého týmu očekával lepší výkon, Manchester United ale podle jeho soudu pouze bránil. Ole Gunnar Solskjaer nicméně nesouhlasil. 

Klopp: United jen bránili. Solskjaer nesouhlasil

32,1 procenta držení míče. Naposledy měl Manchester United na Old Trafford nižší držení míče v sezóně 2003/04. Není tak divu, že Jürgen Klopp po utkání hovořil především o defenzivě Rudých ďáblů.

"Jen bránili, už třetí rok po sobě. Ale není to žádná kritika. Netrápí mě to a herní styl United mě nefrustruje. Proč by mělo? Konstatuji jen fakt," podotkl Klopp.

"Musíme říci, že to bylo náročné. Vzhledem na kvalitu United a jejich herní nastavení. Není to žádná výmluva, samozřejmě jsem očekával, že budeme hrát lépe. Debatovat o herním stylu soupeře, to není nic pro mě. Je to pro nás kompliment, že soupeř zvolil defenzivní styl," doplnil Klopp.

Manažer Rudých ďáblů Ole Gunnar Solskjaer ale s tímto vyjádřením nesouhlasil. Podle něj jeho tým ukázal ofenzivní kvality a nebál se hrát dopředu.

"Vybrali jsme tým, která měl útočit, hrát agresivně a vytvářet si šance. A já myslím, že jsme to udělali. Vedli jsme si dobře, změnili jsme systém a ten nynější fungoval," pochválil své svěřence Nor.

"Jsme lepší, když útočíme rychle a nezajímáme se pouze o míč. Mluvil jsem o tom před zápasem. Nabádal jsem hráče, ať více riskují. Nezáleží na tom, jestli ztratíte míč, můžete ho získat zpět. Jsem sice zklamaný, že tu nemohu sedět a mluvit o vítězství, ale výkon byl pozitivní a myslím, že se od toho můžeme odrazit. Hráli jsme proti dobrému týmu," uzavřel Solskjaer.