Nabitý vánoční program nikomu nesvědčí, míní Guardiola a dožaduje se dalších změn

Pomalu, ale jistě se opět blíží nabitý vánoční program, který je už dlouhá léta předmětem mnoha diskuzí. Ačkoliv se zejména Guardiolovy stížnosti v minulosti ukázaly jako platné, dvoutýdenní volno, které je vůbec poprvé v rámci Premier League v plánu až na únor, údajně hráčům stačit nebude.

Nabitý vánoční program nikomu nesvědčí, míní Guardiola a dožaduje se dalších změn

„Je to špatně načasované a neexistuje nic, co bychom s tím mohli dělat,“ postěžoval si Guardiola na rušné období, které bude nejvíce hektické zejména v posledním týdnu v prosinci. To mají jeho hráči odehrát dva zápasy během tří dnů.

„Abychom se zlepšili, musíme tvrdě pracovat, ale když máte zápas každé tři dny, nemáte prostor ke zlepšení. Lidé, co tohle vedou, se vůbec nestarají o hráče. Od doby, co jsem přišel do Anglie, je to stále stejné,“ nebral v potaz ani to, že Premier League vůbec poprvé ve své historii zavedla zimní přestávku.

„Mám rád zápasy v zimě. Líbí se mi, když se rodiny s dětmi sejdou a přijdou na stadion, opravdu se mi to líbí, ale potřebujeme prostor pro regeneraci,“ pokračoval Guardiola.

Jak ovšem té regenerace dosáhnout? „Normálně, zavřeme hráče do ledničky… Nedělám si legraci. Pošleme je domů, zavřeme je na 48 hodin do ledničky a pak si dáme sraz na stadionu. Takhle ten systém funguje. Nikdo se nestará o zdraví hráčů.“

Odpověď Guardiola nyní ani nehledá. Nejlepší bude (jak se lidově říká) držet hubu a krok. „Smířili jsme se s tím předtím, smíříme se s tím i nyní. To je jediná věc, kterou můžeme dělat,“ dodával kormidelník Citizens.