Arsenalem opomíjený Özil mluví o své budoucnosti

Mesut Özil má již delší dobu potíže probojovat se do základní sestavy Arsenalu. Daná situace by pro každého dříve úspěšného hráče nebyla nijak příjemná, jak se k ní ovšem staví jindy úspěšný německý reprezentační záložník?

Arsenalem opomíjený Özil mluví o své budoucnosti

„Než jsem v lednu (2018) podepisoval nový kontrakt, vše jsem si důkladně promyslel. Bylo to jedno z nejdůležitějších rozhodnutí mé kariéry. Nechtěl jsem klub jen na jeden nebo dva roky, chtěl jsem klub pro budoucnost. A to byl Arsenal,“ prohlásil Mesut Özil, jenž očividně víru ve své předchozí rozhodnutí neztratil.

„Každý si prochází obtížnými časy, stejně tak i já, ale určitě to ještě není pádný důvod k útěku. Kdykoliv mě fanoušci potkají, odpovídám jim, že nikam jinam nechci, tohle je můj domov a já o něj budu bojovat,“ dodával odhodlaně.

Özil se připojil k Arsenalu v roce 2013 z Realu Madrid. Tehdy si jej vyhlédl ještě sám Arsene Wenger, který z něj okamžitě udělal jednoho z klíčových hráčů mužstva. Nicméně jak postupně šel čas, opadávala i záře z této kdysi nablýskané hvězdy.

Pod španělským architektem Unaiem Emerym se Özil podíval jen do dvou soutěžních zápasů v této sezoně, jeden z nich se odehrál v Premier League. Zdali přijdou další příležitosti, na to se Emery moc radostně netváří a kolikrát se nebojí ani přiznat, že on je trenér a vybírá sestavu podle toho, kterým hráčům jak věří…