Özil: Lidé chtějí, abych se změnil, ale já zůstanu stejný

Kdysi byl oporou Realu Madrid a válel i po přestupu do Arsenalu. Na Emirates Stadium se mu ale v poslední době zdaleka nedaří tak, jak by si on sám představoval. Často je pod palbou kritiky a rozhodně nepatří k pilířům sestavy. Co na to říkám sám Mesut Özil?

Özil: Lidé chtějí, abych se změnil, ale já zůstanu stejný

Jedenatřicetiletý ofenzivní záložník je často pod palbou kritiky. Lidem vadí jeho nevýrazný herní projev a bídné výkony především proti silnějším soupeřům.

Že by na tom chtěl však někdejší německý reprezentant něco zásadně měnit, se nezdá.

„Už jsem takový. Lidé chtějí, abych byl jiný, ale já jsem takový už od chvíle, kdy jsem poprvé kopl do míče. Pokud se zápas nevyvíjí dobře, nebo já hraju špatně, jsem frustrovaný, protože vím, že to může být lepší. To samé platí pro chvíle, kdy odcházím naštvaný ze hřiště, protože jsem perfekcionalista a někdy toho chci až moc,“ prozradil Özil pro The Athletic.

„Ten pocit netrvá dlouho. Neužírám se na lavičce, nebo nechodím rozčílený kolem hřiště. Je to vždy v ten moment. A pak jde život dál. Zpětně si vždy říkám, že není dobré se takto prezentovat, ale je to instinkt. Nic si z toho neplánuji, ale není snadné to změnit,“ pokračoval.

„Už jsem to měl takto v Schalke, Werderu i v Realu, stejně jako v národním týmu. Všude po mně chtěli změnu, ale já byl všude úspěšný a nikdy se nezměnil,“ dodal.