Už teď přemýšlím o gólu číslo 701, hlásí šestý nejlepší střelec fotbalové historie Ronaldo

Dosáhnout hranice 700 gólů se k tomuto datu povedlo jen šesti hráčům. Po Pelém, Bicanovi, Müllerovi, Puskásovi a Romáriovi se to nyní povedlo Cristianu Ronaldovi.

Už teď přemýšlím o gólu číslo 701, hlásí šestý nejlepší střelec fotbalové historie Ronaldo

Jde o obdivuhodný úspěch pozoruhodného fotbalisty, chválil ofenzivního portugalského mága anglický internacionál Gary Lineker.

Ronaldův jubilejní zásah přišel v rámci prohry s Ukrajinou. "Není snadné na takové číslo dosáhnout. Musím poděkovat všem, kteří mi v kariéře pomohli. Jen je škoda, že gól přišel, když jsme prohráli," pokrčil rameny bývalý hráč Sportingu, Manchesteru United či Realu Madrid.

Portugalsko stále nemá jistý postup na Euro, o které bude bojovat s Litvou a Lucembruskem ještě v listopadu. "Rekordy překonávám tak nějak přirozeně. Rozhodně po nich nejdu, spíš ony pronásledují mě," pokračoval CR7.

Milník už čtyřiatřicetiletý fotbalista řešit nebude a mentálně už se přepnul na sobotní domácí zápas Juventusu s Boloňou. "Vždycky se dívám do budoucnosti a už teď přemýšlím o gólu číslo 701," přiznal klubový svěřenec Maurizia Sarriho, jehož Stará dáma aktuálně táhne pětizápasovou šňůru výher.

Pakliže zůstane Cristiano zdravý, v následujících letech může žebříčkem ještě výrazně poskočit. Do Pepiho Bicana, který všem legendárním snajprům vévodí, ztrácí v tuto chvíli 105 branek...

Nejlepší střelci fotbalové historie:

805 - Josef Bican
772 - Romário
767 - Pelé
746 - Ferenc Puskás
735 - Gerd Müller
700 - Cristiano Ronaldo