Setrvání Neymara v PSG rozhodly dva faktory. Proč se Bílý balet vzdal myšlenky na jeho vykoupení?

Brazilský kanonýr Neymar se potýká s nevolí fanoušků pařížského obra, kteří mu dávají při každém zápase patřičně najevo, co si myslí o jeho letních zaječích úmyslech. On se nikterak netajil zájmem se vrátit do La Ligy. Vedení PSG však vnímá, že je pro tým důležitý, proto se objevila i informace, že by s ním rádi prodloužili kontrakt. On už mohl být ale několik měsíců majetkem Realu, kdyby proti němu nemluvily dva faktory.

Setrvání Neymara v PSG rozhodly dva faktory. Proč se Bílý balet vzdal myšlenky na jeho vykoupení?

Španělský list Marca přinesl zajímavé informace o chuti Neymara přestoupit do Realu Madrid. Samotný hráč byl i v kontaktu s některými hráči Bílého baletu a řešil s nimi případný přesun na Santiago Bernabéu. Nakonec z toho však sešlo a on musel v barvách PSG zůstat dál, aby zde v nové sezóně musel opět přesvědčovat trenéra i fanoušky o své loajalitě.

Marca má údajně jasné důkazy ve formě telefonátů, které brazilský reprezentant realizoval se čtyřmi hráči Bílého baletu. Jako první se informoval u kapitána Sergia Ramose, který se na jeho adresu vždy vyjadřoval dobře a oceňoval jeho schopnosti. Dostalo se mu odpovědi, že bude v kabině vždy přivítán. Informace sbíral i u Luky Modriče, ale především pak u krajanů Marcela a Casemira, se kterými má velmi dobré vztahy z národního výběru.

Real měl o Neymara skutečně zájem, ale prezident Florentino Pérez nakonec svou nabídku do Paříže neposlal. Při zvážení všech možností usoudil, že jeho vykoupení bude Real stát více jak 200 milionů eur, což by klub mohlo ohrozit ekonomicky. Proti brazilskému kanonýrovi mluvila také zranění z posledních let, kdy v klíčových fázích sezóny týmu chyběl.