Mandžukič v lednu zamíří na Old Trafford. A jak moc je blízko přesunu na stejnou adresu Rakitič?

Manchester United je v hluboké výsledkové krizi a dvanácté místo v tabulce Premier League je více než jen ledovou sprchu pro fanoušky i vedení.  Kouč Ole Gunnar Solskjaer zatím důvěru má, i když se pod ním trenérské křeslo nebezpečně houpe. Vedení slíbilo uvolnit další finanční prostředky pro zimní přestupové okno, aby mohl současný kádr posílit.

Mandžukič v lednu zamíří na Old Trafford. A jak moc je blízko přesunu na stejnou adresu Rakitič?

Hned několik britských a italských médií v neděli zaplavilo informační kanály se zprávou, že se Rudí ďáblové domluvili s chorvatským útočníkem Mariem Mandžukičem. Juventus ho ze svých řad uvolní za 10 milionů liber. Kontrakt by měl být podepsán na rok s možností opce a je tedy jasné, že možné opětovné volání z MLS či Kataru po jeho službách nebude vyslyšeno.

Na stejné adrese by se mohl objevit i jeho krajan Ivan Rakitič. Další ze stříbrného týmu světového šampionátu v Rusku si v poslední době stěžoval na herní vytížení. Katalánský gigant jeho prosbu ale zřejmě nevyslyší. Podle španělského listu AS by jej mohla Barcelona prodat již v zimním přestupovém oknu.

O jeho odchodu z Camp Nou se hovoří již více jak rok a je patrné, že on sám by se exodu nebránil. Chorvatský legionář byl v m hnulosti spojován především s Interem Milán a Paris Saint Germain, ale nyní je nejvážnějším zájemcem právě Manchester United. Jeho zkušenosti z LaLigy i reprezentace by mohli posílit kreativitu ve středu pole, protože Rudé ďábly v této sezóně netrápí jen děravá obrana, ale především kreativita směrem dopředu. Jediné přesvědčivé vítězství bylo to v úvodním kole proti Chelsea.