I kdyby nastřílel 100 gólů za sezonu, pod Deschampsem se Benzema do nároďáku nepodívá

Pokud bude u kormidla francouzského národního mužstva Didier Deschamps, jednatřicetiletý útočník ve službách Realu Madrid Karim Benzema se do reprezentace v žádném případě nevrátí.

I kdyby nastřílel 100 gólů za sezonu, pod Deschampsem se Benzema do nároďáku nepodívá

To vše i přesto, že se bývalému snajprovi Lyonu v aktuálním ročníku LaLigy daří a díky šesti vstřeleným trefám se dělí s Gerardem Morenem a Lorenem Morónem o vedení ve střelecké tabulce.

Hvězda Bílého baletu naposledy reprezentovala svou rodnou zemi na jaře 2015 a po jistých záležitostech mimo fotbal se již do nominace nikdy nepodívala. Podobně dopadli ve své době také Franck Ribéry či Samir Nasri.

"Je to sportovní rozhodnutí. Prostě si myslím, že jeho nominace by národnímu mužstvu neprospěla," přednesl padesátiletý kouč, jenž sedí na lavičce od léta 2012.

"Přemýšlím o věcech, které jsou pro francouzský nároďák nejlepší. Neříkám, že by to bylo špatné, ale tvrdím, že je to možnost, na kterou se nedívám," doplnil šéf Mbappého, Griezmanna, Kantého a spol.

Klubový svěřenec Zinedina Zidana nemá v tomto směru nejlepší vyhlídky ani do budoucnosti. S trenérem, který dovedl Francii na Euru 2016 ke stříbru a v loňském roce na světovém šampionátu ke zlatu, se má v nejbližších dnech prodlužovat kontrakt o další dva roky až do léta 2022.