Müller hrozí odchodem z Bayernu: Pokud ve mně kouč vidí jen náhradníka, tak je zbytečné tu být

Působení německého útočníka Thomase Müllera v Bayernu Mnichov se nejspíše blíží ke svému konci. Pětaosmdesátinásobný reprezentant své země nedostává v barvách bavorského giganta příliš prostoru a zvažuje, že by klub opustil. Odchovanec aktuálního bundesligového mistra si chce promluvit s vedením i trenérem a rozhodnout se, zda v lednu nezvedne kotvy.

Müller hrozí odchodem z Bayernu: Pokud ve mně kouč vidí jen náhradníka, tak je zbytečné tu být

Pravdou je, že dle výkonů z posledních let se zdá, že má svá nejlepší léta již za sebou. Ve svých třiceti letech ale na konec kariéry ještě rozhodně nemyslí. Restartovat by ji mohl na Ostrovech, kde o něj projevuje zájem hned několik klubů. Nezapomíná na něj jeho krajan Jürgen Klopp, ale mnohem větším zájemcem je údajně Manchester United.

Müller se nestaví případným nabídkám zády. Frustruje jej herní vytížení v Bayernu a nechce jen vysedávat na lavičce náhradníků. „Nezávidím trenérovi, že musí každý zápas vybírat sestavu. Jsou to těžká rozhodnutí. V posledních pěti zápasech to však vypadalo, že mě přehlíží. Nemohu být šťastný v týmu, kde nemohu být nápomocen na hřišti,“ nechal se slyšet dříve obávaný kanonýr.

„Pokud mě trenér vidí do budoucna jen v roli náhradníka, tak musím přemýšlet, co bude. Jsem až příliš ambiciózní, abych se s takovou rolí smířil. Chci hrát a dávat branky. Věřím, že stále mohu týmu mnohé nabídnout,“ dodal Müller v rozhovoru pro list Kicker.