Hamšík na Neapol nezapomněl: Nemohu vyloučit, že se nevrátím. Ten klub mám stále ve svém srdci

Opora slovenské reprezentace Marek Hamšík šokoval po utkání s Walesem fanoušky italské Neapole. Podle jeho slov by se nebránil návratu pod Vesuv, který opustil, aby odešel do daleké Číny. Právě v Asii ho ještě váže kontrakt na dva roky. Po vypršení smlouvy u Dalian Yifang by mohl ale do Serie A opět zamířit.

Hamšík na Neapol nezapomněl: Nemohu vyloučit, že se nevrátím. Ten klub mám stále ve svém srdci

Hamšík hraje od zimy v Číně, ale na Neapol nezapomněl. Prožil tu dlouhé roky a přepsal několik tamních rekordů. „V Číně jde všechno dobře a sezóna tu brzy skončí. Po roce už jsem si tu zvykl. Odchod z Neapole byl mým rozhodnutím. Samozřejmě mi je líto, že už za ni nehraju, ale pochopitelně dál zůstává v mém srdci,“ přiznal záložník, který pod Vesuvem pokořil počet odehraných zápasů za Neapol, ale i počet vstřelených gólů.

Svůj bývalý klub sleduje i nadále. „Půjdu se podívat na ligový duel s Atalantou. Mslím si, že současný tým Neapole může vyhrát scudetto a dojít taky hodně daleko v Lize mistrů. Myslím si, že mohou dokázat cokoliv,“ poukázal na kvalitu současného kádru a práci, kterou kouč Carlo Ancelotti v klubu odvádí.

Novináře na reprezentačním srazu zarazil možností, že by se mohl jednou do Neapole vrátit. „Nevím, jestli bych dokázal být současné Neapoli prospěšný. Každopádně nemůžu vyloučit, že bych se mohl vrátit a pomoci. Ale taky musím říct, že jsem v Číně podepsal smlouvu na tři roky, takže spíš zůstanu tam,“ dodal Hamšík.