Silva se zatím o svou pozici bát nemusí, Moshiri v něj nadále má víru

Marco Silva se v současné chvíli nemusí bát o svou pozici manažera Evertonu. Podle všech dostupných indicií za ním stojí celý tým i majitel Farhad Moshiri. 

Silva se zatím o svou pozici bát nemusí, Moshiri v něj nadále má víru

Everton naposledy vyhrál 1. září, od té chvíle prohrál čtyřikrát v řadě a propadl se až na sedmnácté místo ligové tabulky. V kuloárech se začalo mohutně spekulovat o budoucnosti manažera Marca Silvy, ten se ale nyní o svou práci bát nemusí.

Podle všech informací za ním stojí celý tým a také majitel Farhad Moshiri, který prohlásil, že Silva je manažerem pro delší časový úsek. Přesto je otázkou, kolik času ještě dostane.

Moshiri investoval mnoho milionů liber do posil a také do probíhajícího ambiciózního projektu stadionu. Zády k Silvovi už se otočila i část fanoušků, po nich ale manažer žádá čas a víru.

"Pozice v tabulce není obrazem naší hry. Měli jsme i v minulé sezóně horší období, ale skvěle jsme na něj reagovali. Věříme v sebe a nyní je ten správný okamžik. Doma proti West Hamu musíme vyhrát," uvedl Silva.

Pokud by Everton přeci jen sáhl ke změně, možných kandidátů na post manažera Toffees je několik. Spekuluje se o José Mourinhovi, ten ale nedávno odmítl Lyon a je otázkou, zda by jej přitahoval právě Everton.

Po sezóně by mohl k Evertonu přijít Eddie Howe z Bournemouthu či Mikel Arteta, jenž je součástí realizačního týmu Pepa Guardioly. Nejpravděpodobnější variantou je ale příchod Davida Moyese.

Ten vedl Everton úspěšně 11 let a v současné chvíli si správný projekt hledá.