Plány Rudých ďáblů pro leden? Mandžukič a Eriksen už to nejsou, ale i tak padají vysoké sumy

Situace Rudých ďáblů není příliš příznivá. Ještě před začátkem této sezóny se hovořilo o tom, že chtějí být na Old Trafford důstojným soupeřem Liverpoolu či Manchesteru City. Po osmi odehraných kolech se však tým krčí až na dvanáctém místě v tabulce a kouč Ole Gunnar Solskjaer má nůž na krku. Je třeba něco změnit, a pokud to nebude v brzké době trenér, tak on sám musí v lednu říznout do ztuhlé kabiny.

Plány Rudých ďáblů pro leden? Mandžukič a Eriksen už to nejsou, ale i tak padají vysoké sumy

Norský stratég je pod tlakem, ale i tak se předpokládá, že mu bude v zimě poskytnuta velice štědrá suma, aby se něco změnilo. Podle serveru Goal.com by se mohlo jednat až o 200 milionů liber, které však požerou jen dvě tváře. Nedávno byl s touto adresou skloňován Arsene Wenger, který se také vyjádřil, že by současnému kádru stačily čtyři vhodně koupené posily.

Dvanácté místo v tabulce je pro tradičního ostrovního obra pohromou. I proto se během podzimu rojí spekulace, kdo by mohl být přiveden, aby se tým odrazil k lepším výsledkům. Dlouhou dobu se hovořilo o Mandžukičovi z Juventusu a Eriksenovi z Tottenhamu. Vše ale nasvědčuje, že ani jeden transfer neproběhne a také zájem United klesnul.

Rudí ďáblové vnímají největší problém v zadních řadách. Až příliš prostupná defenziva potřebuje přirozené vůdce, kteří se postarají o pořádek. I proto oněch zmíněných 20 milionů liber. Prioritou číslo jedna je draze vykoupit Kalidoua Koulibalyho z Neapole. Manchester to zkoušel již v létě, ale nepochodil. A druhou posilou by pak mohl být Declan Rice z West Hamu. Teprve dvacetiletý defenzivní štít by mohl být dlouhodobou oporou, navíc zatím stále ještě za rozumnou cenu.