Guardiola stále věří: Můžeme Liverpool dostihnout

Po krachu doma s Wolverhamptonem ztrácí úřadující mistr na Liverpool již osm bodů. Pep Guardiola ale po utkání hovořil o tom, že je stále teprve říjen. 

Guardiola stále věří: Můžeme Liverpool dostihnout

Zatímco Liverpool zvládl napínavý závěr s Leicesterem, Manchester City senzačně podlehl Wolverhamptonu. Ztráta úřadujícího mistra je tak již osmibodová a Liverpool je poprvé podle sázkových kanceláří favoritem na titul.

Pep Guardiola na náskok Reds příliš myslet nechce, zároveň ale domnívá, že rozhodnuto rozhodně není. "Znám své chlapce. Stále jsou pro to neuvěřitelně zapálení a vím, že to dokážou. Rozdíl je velký, vím to. V mnoha zápasech Liverpool neztratí, je lepší nemyslet na to, že jeden tým je o osm bodů před námi. Zatím je jen říjen. Je to spousta bodů, ale nechci na to myslet. Je lepší myslet na to, co bude dál," odpovídal novinářům na otázky týkající se šancí Citizens na třetí triumf v řadě.

Utkání odkrylo díry v obraně Manchesteru City. Ve stoperské dvojici nastoupil znovu Fernandinho jako provizorní stoper, jelikož mimo hru jsou nadále John Stones i Aymeric Laporte.

Ke své defenzivě se ale Guardiola příliš vyjadřovat nechtěl. "Byl to špatný den. Někdy se to stane. Začali jsme docela dobře, pak jsme ale připustili dvě situace se dvěma volnými míči. Byli jsme trochu nervózní. Stále je ale před námi mnoho zápasů," upozorňoval Guardiola.

Závěrem nezapomněl pochválit svého nedělního soupeře, tedy Vlky. "Prohráli jsme s dobrým týmem. Jsou ve vzduchu fyzicky a silově velmi dobří a mají výborný rychlý protiútok. Proto jsme taky prohráli," dodal Španěl.