Lloris si po vážném zranění v letošním roce nezachytá

Tottenham potvrdil slova reprezentačního kouče Francie Didiera Deschampse. Hugo Lloris sice operaci potřebovat nebude, v kalendářním roce 2019 si ale již nezachytá. 

Lloris si po vážném zranění v letošním roce nezachytá

Hugo Lloris utrpěl zranění v úvodu utkání proti Brightonu, když nezachytil centr Pascala Grosse. Míč mu vypadl a zatímco Neal Maupay posílal míč do prázdné branky, ležel francouzský gólman na zemi ve velkých bolestech.

Po pětiminutovém ošetření opouštěl hřiště na nosítkách a s kyslíkovou maskou. Podrobná vyšetření odhalila vykloubený loket. Na operaci sice Lloris nemusí, kalendářní rok 2019 už ale prožije jen na tribuně.

"Hugo Lloris měl dnes ráno další vyšetření poté, co si v sobotu proti Brightonu vykloubil loket. Vyšetření ukázalo, že ačkoliv chirurgický zákrok nebude vyžadován, náš kapitán utrpěl poškození vazů a neočekává se, že by se vrátil před koncem roku 2019," stojí v oficiálním prohlášení klubu.

"Hugo nyní bude pod dohledem zdravotnického personálu v Hotspur Way a bude odpočívat a rehabilitovat," dodává se ve vyjádření londýnského klubu. 

Krátce před oznámením Tottenhamu reagoval na zdravotní stav Llorise francouzský kouč Didier Deschamps, jenž přišel s podobnou prognózou. "Je těžké řici, jak dlouho bude mimo hru. Nejsem lékařský specialista. Pokud jde o nás, zjevně s námi nebude nyní a ani v příštím reprezentačním cyklu. Mluvíme o rehabilitaci, která potrvá několika týdnů, respektive několik měsíců. V roce 2019 se na hřiště nevrátí, to je téměř jisté," prohlásil Deschamps.