Shaqiri nehraje, přesto je šťastný a považuje se za lídra

Xherdan Shaqiri odehrál v letošní sezóně za Liverpool přesně 29 minut. V rozhovoru pro Schweizer Illustrierte se nechal slyšet, že by chtěl hrát více, zároveň prý ale nemůže být šťastnější. 

Shaqiri nehraje, přesto je šťastný a považuje se za lídra

Xherdan Shaqiri byl po svém přestupu ze Stoke do Liverpoolu kritizován svými bývalými spoluhráči za nedostatek profesionality a nyní se ke všemu vrátil v obsáhlém rozhovoru pro Schweizer Illustrierte.

"Zvítězil jsem. Ani vteřinu jsem nelitoval toho, že jsem se přestěhoval do Liverpoolu. Mnoho lidí mě ve Stoke odepsalo, ale kdo může říct, že po sestupu do druhé ligy se stal vítězem Ligy mistrů?," prohlásil úvodem.

Liverpool bere jako kariérní posun a cítí se být součástí historie. "Vím, co umím a pro anglický fotbal jsem dobrý. Získal jsem smlouvu v Liverpoolu po svém angažmá ve Stoke. Je to krok vpřed v mé kariéře a zde by chtěli hrát všichni. Hrál jsem v semifinálové odvetě Ligy mistrů proti Barceloně a tento zápas se zapsal do historie klubu. Díky mým dvěma gólům jsme porazili věčného rivala Manchester United a stále často slýchávám, že jsem legenda," pravil dále Švýcar.

Ten v letošní sezóně nastoupil jen do čtyř zápasů a celkově odehrál jen 29 minut. Přesto je v Liverpoolu šťastný. "Kromě toho, že bych chtěl hrát více, jsem v Liverpoolu šťastný. Mám v týmu určité postavení, jsem jedním z nejzkušenějších hráčů a myslím, že jsem jedním z lídrů," doplnil Shaqiri sebevědomě.