Budoucnost anglické reprezentace? Tyhle mladé pušky si hlasitě říkají o šanci

Další reprezentační přestávka nabídne pokračování bojů o evropský šampionát, který se uskuteční v příštím roce. Lídrem kvalifikační skupiny A je Anglie, kterou čekají duely s Českem a Bulharskem. Trenér Gareth Southgate má k dispozici zajímavou generaci, která na sebe upozornila již na světovém šampionátu v Rusku. Výhodou ale je, že se o svou šanci hlásí i talentované mládí, které musí teprve prokázat, zda by si pravidelné pozvánky zasloužilo.

Budoucnost anglické reprezentace? Tyhle mladé pušky si hlasitě říkají o šanci

4) Fikayo Tomori (Chelsea)

Poslední zápas s Kosovem mohl těšit kouče z pohledu výsledků, ale rozhodně nemohl být spokojený s předvedenou hrou. Výhra 5:3 ukázala na poněkud děravou obranu výběru, který si bude za necelý rok brousit zoubky na cennou trofej na vrcholném evropském šampionátu.

Pod palbou kritiky na některé hráče a absence dalších vinou zranění by mohl šanci dostat jednadvacetiletý obránce Fikao Tomori. Lampard na něj na Stamford Bridge vsází a vyplácí se to oběma. Čísla má výborná a v Premier League není příliš snadné přes něj přejít. Díky svým kořenům po něm pokukuje i Nigérie, proto by měla Anglie jednat rychle.