Nemohli jsme si dovolit změny v sestavě, řekl po výhře v Jablonci Trpišovský. Rada postrádal Matouška, Sýkoru či Jugase

Slavia má za sebou náročný týden. Během něj, respektive minulý víkend, totiž vyzvala Mladou Boleslav, ve středu v Lize mistrů Borusii Dortmund a před repre pauzou se ukázala vítězně v Jablonci. Vyčerpávající utkání sešívaní dotáhli do zdárného konce.

Nemohli jsme si dovolit změny v sestavě, řekl po výhře v Jablonci Trpišovský. Rada postrádal Matouška, Sýkoru či Jugase

Jablonec se ovšem dlouho držel, první branku vstřelil až v 70. minutě Tomáš Souček. "Klíčem k úspěchu byla trpělivost. Jablonec hrál pozorně, odehrál skvělý první poločas a do ničeho nás nepouštěl. Museli jsme si postupně vytvářet šance, pomohli nám i žolíci. Naštěstí jsme ke konci dali ty dva góly a vyhráli," prozradil reportérům O2 TV šéf slavistické lavičky Jindřich Trpišovský.

"Byl to opravdu těžký zápas. V Jablonci se nehraje lehce a my to dnes pocítili. Hráli jsme dobře, ale to vyčerpání bylo vidět. Například Olayinka a Masopust neměli ten jejich obvyklý drive," pokračoval Trpišovský v hodnocení. "V takto důležitém utkání jsme moc nemohli měnit sestavu. Tým je takto sehraný, například duo Bořil - Olayinka by nám hodně scházelo," ukončil trenér Pražanů.

Petr Rada, kouč Jablonce, postrádal v duelu tři klíčové hráče. Jan Matoušek, Jan Sýkora a Jakub Jugas v Jablonci hostují právě ze Slavie a po vzájemné dohodě nemohli nastoupit. "Chyběli nám, ale počítal jsem s tím celý týden. Připravoval jsem na to jiné hráče," nevymlouval se trenér Severočechů.

"Snažili jsme se, ale Slavia byla nad naše síly. Je to velmi kvalitní tým. Samozřejmě nás ale ovlivnily i nucené zásahy do sestavy," pokračoval Rada. "Bohužel rozhodl ten jediný Součkův gól. Kdybychom udrželi čisté konto ještě déle, remízu bychom nejspíš uhráli," neskrýval zklamání. 

Jablonec se po reprezentační pauze představí v Liberci a odehraje tak severočeské derby, Slavia doma poté bude hostit Příbram. Týden poté ovšem Trpišovského družina narazí na Viktorii Plzeň...