Real si záložní hvězdu našel ve svých řadách. Kometou sezóny je jednoznačně Uruguayec Valverde

Real Madrid v létě sháněl záložníka. V souvislosti s přestupem na Bernabeu se hovořilo o Donny van de Beekovi, Christianovi Eriksenovi, Paulovi Pogbovi či dalších hvězdách, nakonec ale Bílý balet na tento post nikoho nepřivedl. A možná udělal dobře. Objevil totiž eso ve svých vlastních řadách.

Real si záložní hvězdu našel ve svých řadách. Kometou sezóny je jednoznačně Uruguayec Valverde

Záloha Realu Madrid byla vždycky velmi kvalitní. Luka Modrič, Toni Kroos, Isco, James Rodriguez, Casemiro, Marco Asensio. Samá hvězdná jména. Mezi nimi se ale nachází mladý Uruguayec Federico Valverde. S ním se počítalo až jako s posledním, v dresu Realu ovšem předvádí skvělé výkony a Zidane může být zpětně rád, že nakonec žádného Pogbu či van de Beeka nekoupil, ačkoliv spekulace těchto hráčů stále neutichly.

Valverde se do základní sestavy Realu dostal jako slepý k houslím, Bílý balet měl v jednu dobu pouze tři dostupné záložníky a logicky tak museli nastoupit všichni. Mezi nimi byl i Valverde. Mezi "těmi důležitými" se Uruguayec udržel i nadále a nastoupil i v klíčovém zápase proti Granadě, kde Realu pomohl k vítězství 4:2 a byl vyhlášen mužem zápasu.

"Jsem za něj šťastný. Zaslouží si to, je to výborný hráč a nyní to dokazuje. Zlepšuje se, udělal velký krok vpřed," chválí Valverdeho hlavní muž Realu Zinedine Zidane. I díky němu se totiž Real Madrid vyhřívá na prvním místě v La Lize...