Haaland nepotěšil anglické velkokluby. Jaký je jeho sen?

Erling Haaland svými vynikajícími výkony již ve svých devatenácti letech přitáhl pozornost anglických velkoklubů. Svým vyjádřením ale Liverpool, Manchester United a další zklamal. 

Haaland nepotěšil anglické velkokluby. Jaký je jeho sen?

Erling Haaland zaujal už v květnu, kdy při mistrovství světa dvacítek nasázel Hondurasu neuvěřitelných 9 branek. A v Salcburku mu to pálí také nadmíru dobře.

V lize v osmi zápasech vstřelil jedenáct branek, hattrick poté přidal v OFB Cupu a taktéž v Lize mistrů. Okamžitě tak Haaland přitáhl pozornost několika velkoklubů.

Útočníka sleduje například Dortmund, z Anglie poté Liverpool, Manchester City a nejvíce Manchester United, který se nyní s absencí kanonýra potýká.

Haaland nicméně již v roce 2017 naznačil, že jeho snem je hrát v Leedsu, který v současné době hraje v Championship. Jeho otec Alf-Inge totiž za Leeds hrál, působil navíc v Manchesteru City a Nottinghamu Forest.

"Chci být nejlepší. Mým cílem je být lepším hráčem, než byl otec. Doufám, že odehraji více mezinárodních zápasů než on. Mým hlavním cílem je ale vyhrát Premier League s Leedsem," uvedl v roce 2017 pro norské noviny Aftenposten.

V současné chvíli je Leeds v Championship na první pozici, v deseti zápasech získal dvacet bodů.