Trpišovský o vestfálských hostech: Mám pocit, že neberou do týmu žádné hráče, co běhají stovku nad 11 sekund

Druhé kolo základní skupiny Ligy mistrů začíná pro Slavii již za pár hodin. Atmosféra v sešívaném týmu je před střetem s Borussií Dortmund podobná, jako tomu bylo před vystoupením na milánském stadionu Giuseppe Meazzy proti Interu.

Trpišovský o vestfálských hostech: Mám pocit, že neberou do týmu žádné hráče, co běhají stovku nad 11 sekund

"Asi moc velký rozdíl to není, je to pro nás samozřejmě velký svátek, utkání základní skupiny, připravujeme se na to ale stejně. Poprvé v historii hraje Slavia v Edenu Champions League, takže rozdíl je spíš v našem okolí, jak to vnímají lidé okolo nás. Na Interu jsme byli na hotelu sami, měli jsme na větší klid. Naše pocity jsou podobné jako před prvním utkáním," pronesl hlavní kouč Jindřich Trpišovský.

Lídr Fortuna:ligy v posledních dnech léčil šrámy. Program má totiž hodně nabitý a proti BVB půjde o sedmnáctý soutěžní duel sezony. "Dostihl nás počet soutěžních zápasů, máme jich pomalu nejvíc v Evropě a trochu se nám kumuluje přetížení hráčů. Laco Takács je mimo, Ibrahim Traoré je ještě limitovaný zraněním z Interu. U Ondry Kúdely a Davida Hovorky uvidíme ve středu, zda budou moci absolvovat zápas. V pondělí ani jeden netrénoval, v úterý už část tréninku absolvovali. Co se týče ostatních zraněných, jako je například Vláďa Coufal, ti všichni trénovali a měli by být na zápas připraveni," potvrdil někdejší kormidelník Žižkova či Liberce.

Kouč ví o tom, že Dortmund třikrát v řadě remizoval, ale svůj obrázek má. "Zápasy jsme viděli, Borussia hraje vždycky stejně. Jsou obrovsky dominantní a nebezpeční v útočné fázi, prosazují se podle své šablony, která je sice dobře čitelná, ale velice kvalitní. Brémy a Frankfurt s nimi sice částečně uspěli, nikdo je ale nepřehrál, ztráty Dortmundu byly spíše důsledkem nepříznivých okolností. V každém zápase měli neskutečný počet brankových šancí, pro nás bude největší oříšek vyrovnat se s jejich obrovskou sehraností. Na Borussii se strašně hezky dívá, hrají kultivovaný a vyspělý fotbal. Například Hakimi mně vyrazil dech, všichni jsou to ale skvělí hráči, skvěle fotbalově i atleticky vybavení. Mám pocit, že neberou do týmu žádné hráče, co běhají stovku nad jedenáct sekund. Vše hrají v obrovské rychlosti, strašně těžko se na jejich útočnou fázi připravuje. Sancho, Götze, Hazard a Reus jsou pak vepředu skvělí v situacích jeden na jednoho. Dumáme nad tím, hra Borussie je atypická, hodně odlišná například od hry Interu. V záloze bude klíč k případnému úspěchu, přes středové hráče jako je Witsel, Reus nebo Delaney získává Borussia převahu. Kdo střed hřiště ovládne, bude mít v zápase navrch," doplnil šéf Škody, Stanciua, Hovorky a spol., jehož slova nabídly stránky slavia.cz.

Trpišovský váhal i nad složením vlastní útočné řady. "Personální složení útoku hodně řešíme, Dortmund hraje vysoko a zároveň jsou všichni jeho hráči hodně rychlí, útočníkovi hru hodně znepříjemní. Pokud nastoupí Mats Hummels, bude to vysoká škola fotbalu. Budeme se snažit vybrat někoho, kdo má šanci se prosadit. V Miláně hrál Peter Olayinka a Lukáš Masopust, tam nám to vyšlo. V našem stylu je útočník nejen od střílení gólů, ale i kvůli aktivitě, abychom dostali soupeře pod tlak. V případě standardních situací je to u nich hlavně o Hummelsovi a Witselovi, při jejich absenci se šance uspět zvyšuje, ostatní hráči Borussie jsou spíše rychlí a techničtí, nejsou to tak kvalitní hlavičkáři. Může to pro nás být jedna z cest, musíme ale hrát tak, abychom si vůbec nějaké standardky vytvořili," uzavřel třiačtyřicetiletý odborník.