Je na čase říct, že Hazard hraje mizerně? Real na jeho šedivost dojel v derby

Nasazení, bojovnost, dlouhé pasáže s míčem pod kontrolou, kompaktní defenzívu. To vše předvedli fotbalisté Realu ve vyrovnané bitvě o Madrid.

Je na čase říct, že Hazard hraje mizerně? Real na jeho šedivost dojel v derby

Nově nabyté sebevědomí a motivátorské kvality Zinedina Zidana dělají s ještě nedávno utrápeným mančaftem divy. Jediné, čeho se „Los Blancos“ stále nedostává, je kreativita. „Chyběla nám,“ uznal francouzský kouč po remíze 0:0 na půdě Atlética.

Není potřeba být Einsteinovo dvojče, aby člověk poznal, od koho se tvořivost, chytré a nečekané přihrávky očekávají. Špílmachrem měl být Eden Hazard. Jenže belgická superhvězda pokračuje ve spíše mdlých výkonech. „Je na čase říct, že Hazard hraje mizerně?“ pokládá provokativní otázku svým čtenářům španělská La Marca.

A José Fékix Díaz, její přední sloupkař, píše: „Los Merengues běhají a bojují, jenže postrádají Hazarda ve vrcholné formě.“

Díaz, tradičně ostrý i věcný, chválí Real za mnohé. Líbil se mu zápal Zidanových chlapců, energický projev. Sálající touha získat další tři body podobně jako proti Seville a Osasuně (povinné vítězství režírované brazilskými supertalenty Viníciusem Júniorem a Rodrygem Goesem).

Nevídaná zarputilost málem Sergiu Ramosovi a spol. stačila na další triumf, jenže tutovku Karima Benzemy výtečně zlikvidoval Jan Oblak, brankář Atlétika. A tak nejen sloupkař Díaz mluví o tom, že aby Real vyhrával pravidelně, potřebuje více invence. A prsty novinářů, expertů i fanoušků ukazují na Hazarda.

„Madridu chybí hráč, který dokáže rozhodnout zápas. Jmenovitě Eden Hazard ve špičkové formě,“ míní Díaz. „Proti Los Colchonerosani jednou nezahrozil, neznamenal pro soupeře nebezpečí. Stále mu do ideální fazóny mnoho shází a Benzema s Garethem Balem jsou pro Real momentálně důležitější a platnější.“

To, že Hazard, který se před svým prvním madridským derby hecoval s Diegem Costou, bývalým kumpánem z Chelsea, na Wanda Metropolitano nezářil, dobře ví i Zidane.

Před reportéry si postěžoval na absenci překvapivých nápadů ve hře Realu, zároveň ale nechtěl Hazarda kvůli nulové dávce tvořivosti shodit.

Naopak, zase ukázal, že se umí svých hráčů zastat a že coby bývalý fantastický fotbalista dobře ví, že přicházejí lepší a horší časy. Že se pokaždé dařit nemůže a že i na sebelepšího borce občas padne deka, obzvlášť když hraje za „fotbalové Toronto Maple Leafs“, kde je každá chyba ostře kritizována a tlak ze strany médií i příznivců mnohdy až neúnosný.

„Do optimální herní pohody toho Edenovi už příliš neschází. Jde jen o detaily. Odvádí na hřišti dobrou práci, víme, že to časem přijde a zlomí se to. Že se trefí, uvolní se a rozjede se. Budeme na něj dál sázet.“

Zidane ví, že potřebuje silného a sebevědomého Hazarda. Snaží se ho podržet, povzbudit.  „To on je klíčem k ofenzivnímu zlepšení Los Blancos,“ tvrdí i Díaz. Ostatně to byl důvod, proč z Chelsea za až 146,1 milionů euro v létě přišel.

Všichni, kdo fotbalu rozumí, se shodují, že Hazardův čas přijde. A třeba legendární Brazilec Kaká míní, že jeden z nejlepších fotbalistů současnosti se potřebuje jen adaptovat.V Realu by nicméně byli jistě rádi, pokud by proces adaptace byl přece jen rychlejší. Sedm kol La Ligy je fuč adva body navrch z prestižního „El derbi madrileňo“ také.