Fernandinho na stoperu? Nemám v plánu v lednu nakupovat, říká Guardiola

Po odchodu Vincenta Kompanyho se dva stopeři dostali na marodku a pro sobotní výjezd do Goodison Parku musel Pep Guardiola sáhnout po Fernandinhovi. 

Fernandinho na stoperu? Nemám v plánu v lednu nakupovat, říká Guardiola

Vincent Kompany v létě odešel do Anderlechtu a v krátkém sledu se Manchesteru City zranili John Stones a Aymeric Laporte. Již potřetí v řadě tak ve stoperské dvojici s Nicolasem Otamendim nastoupil Fernandinho.

V poháru poté příležitost dostali Taylor Harwood-Bellis a Eric Garcia a nevedli si vůbec špatně. A zatímco v médiích se hovořilo například o příchodu Milana Škriniara, podle Pepa Guardioly jeho tým v lednu na trhu aktivní nebude.

"Není to můj business, ale v lednu nebudeme nakupovat. Proč? Protože v létě nemáme peníze na velké přestupy a v zimě už vůbec ne," prohlásil španělský manažer.

Spoléhat se chce na zmínenou dvojici a příležitost budou pravděpodobně dostávat i mladíci. "Budeme se držet hráčů, které máme. A máme také Taylora a Erica v akademii. Máme mladé, talentované hráče a můžeme se na ně spolehnout," je si jistý Guardiola.

"Vinny byl neuvěřitelný, neuvěřitelná osobnost, byl nesmírně nápomocný celému klubu. Rozhodl se ale jít do Anderlechtu a my se musíme pohnout kupředu," dodal.