Klopp má o svém nástupci v Liverpoolu jasno. Koho chce?

Ještě tři roky a konec. V roce 2022 bude muset Liverpool hledat nového trenéra. Stávající manažer Reds Jürgen Klopp již s předstihem avizoval, že smlouvu na Anfield Road prodlužovat nebude a bude odpočívat. Kdo by tedy mohl usednout na lavičku místo něj?

Klopp má o svém nástupci v Liverpoolu jasno. Koho chce?

Sám německý kouč má v této otázce jasno. Jako svého nástupce vidí Stevena Gerrarda. Ikonu klubu i anglické reprezentace. Gerrard navíc již po konci hráčské kariéry získává první trenérské zkušenosti, když vede Glasgow Rangers.

Devětatřicetiletý bývalý vynikající záložník převzal skotský celek v květnu a za tu dobu odvedl pořádný kus práce. A za pár let by mohl vést Liverpool. Do té doby se ještě otrká a získá další zkušenosti.

„Kdyby se vedení klubu rozhodlo a zítra mě vyhodilo, tak by asi první volbou byl Kenny Dalglish, ale asi by přišla řeč i na Stevieho. Kdybyste se mě zeptali, koho by si představoval jako mého nástupce, tak bych řekl právě Stevieho. Kdykoli by chtěl, tak bych mu pomohl. Když totiž někdo dostane vaší práci, tak to není o něm, ale o tom, že vy nejste tak dobří,“ řekl Klopp.

„Už jsem dost starý na to, abych věděl, že své práci dávám vše. Nejsem génius. Nejsem perfektní, ale vždy makám na 100 %. Pokud to není dost, tak dobře. Pak je problém v situaci,“ dodal německý stratég s minulostí v Borussii Dortmund.