Messi o Fatim: Zaujal mě už první den, kdy jsem ho viděl trénovat

Největším objevem prvních týdnů LaLigy je bezesporu šestnáctiletý teenager z Guinea-Bissau Anssumane Fati, který si proklestil cestu do barcelonského áčka bez jediného vystoupení za katalánské béčko.

Messi o Fatim: Zaujal mě už první den, kdy jsem ho viděl trénovat

V aktuálním ročníku 2019/2020 ho kouč Ernesto Valverde poslal do hry pětkrát (jednou byl v základní sestavě, čtyřikrát se dostal do hry v průběhu jako žolík) a během 172 poskytnutých minut si na své konto připsal 2 přesné zásahy a jednu gólovou asistenci.

Jen pro srovnání - síť rozvlnil stejně často, jako o šestnáct let starší uruguayský snajpr Luis Suárez a v Primera División má aktuálně lepší bilanci než další útočníci Carles Pérez, Ousmane Dembélé i Lionel Messi, jenž během dvou dosavadních vystoupení ještě neskóroval.

Dvaatřicetiletá argentinská ikona už však svého perspektivního spoluhráče veřejně chválila. "Zaujal mě už první den, kdy jsem ho viděl trénovat. Pak začal hrát s námi," uvedl na konto ofenzivaně laděného mladíčka rodák z Rosaria, jehož osobní konto zdobí deset španělských titulů.

Z nynějšího zázraku by jednou mohla vyrůst nová ikona Barcelony. "Je to hodně dobrý fotbalista, ale musíme s ním postupovat krůček po krůčku a netlačit na něj. Nesmí mu humbuk kolem něj zamezit v růstu, protože má všechny předpoklady k tomu, aby z něj byl skvělý hráč," doplnil na jeho adresu čtyřnásobný vítěz Ligy mistrů z let 2006, 2009, 2011 a 2015.

Hráči Barcelony se mimochodem ve 3. kole skupiny Ligy mistrů představí 23. října v Praze na stadionu Slavie, o dva týdny později pak lídra Fortuna:ligy přivítají na svém stadionu Camp Nou.