Dva lednové útočné cíle Manchesteru United jsou pod smlouvami v Juventusu a Barceloně

Šéf Manchesteru United Ole Gunnar Solskjaer, jehož svěřence čeká ve středu večer Ligový pohár proti Rochdale, by chtěl mít od ledna 2020 v divadle snů na Old Trafford dva nové útočníky.

Dva lednové útočné cíle Manchesteru United jsou pod smlouvami v Juventusu a Barceloně

V posledních dnech spolu zasedli k jednomu stolu norský manažer i Ed Woodward a vedli dlouhou diskusi o přestavbě nynějšího kádru a nutných lednových investic.

List The Independent napsal, že se sportovní úsek Rudých ďáblů zaměřil jak na barcelonského Ousmane Dembélého, tak na turínského Maria Mandžukiče, jemuž v posledních dnech zstroskotal přesun do fotbalové exotiky.

Dvacetinásobný šampion Anglie se možná zachoval v letním přestupovém okně lehkovážně - do Interu Milán pustil Romelu Lukaka i Alexise Sáncheze, ale na rudou stranu Manchesteru za ně nepřivedl žádnou adekvátní náhradu.

Třiatřicetiletý Chorvat už měl být na radaru United v závěru posledního přestupového období, ale tehdy se ještě anglickému gigantovi zdála jeho finanční náročnost příliš velká, nemluvě o perspektivitě vzhledem k věku.

Bývalý hráč Dortmundu a Rennes je s odchodem z Camp Nou spojován téměř celou dobu svého katalánského působení. Jestliže na to dojde, obhájce titulu v LaLize bude za dvaadvacetiletého Francouze požadovat dost peněz. Přeci jen ho stál více než 100 milionů eur.