Xavi jako trenér je zatím v Kataru stoprocentní. Koho by chtěl vést kromě Barcelony?

Xavi Hernándezovi se zatím v nové roli hlavního trenéra katarského Al Saddu daří - jeho tým vyhrál všechny tři dosavadní duely a to vše při skóre 13:3.

Xavi jako trenér je zatím v Kataru stoprocentní. Koho by chtěl vést kromě Barcelony?

V úterý narazí Al Sadd na devátý tým tabulky Al Sailiya, se kterým by si měl podle papírových předpokladů poradit. Pakliže by se exkatalánské hvězdě dařilo na exotické misi i nadále, nepochybně by pošilhávala po návratu na Starý kontinent, respektive na jednu starou známou adresu...

"Netajím, že je mým cílem návrat do Evropy a do Barcelony. Je to výzva, která stojí přede mnou. Už jako hráč jsem chtěl být součástí Barcy. Bylo by pro mě obrovskou ctí, abych se mohl vrátit. Trénovat takové mužstvo by byla hodně prestižní věc. Stále se ovšem učím v tomto katarském projektu a užívám si to," pronesl na webu sport.sk devětatřicetiletý začínající kouč.

Stratég, jenž se nyní spoléhá i na um šestatřicetiletého krajana Gabiho, který v minulosti prošel Atlétikem Madrid, by se dle vlastních slov nebránil ani Premier League, v níž momentálně sklízí úspěchy jeho někdejší trenér a současný trenérský vzor Josep Guardiola...

"Je to nejlepší trenér na světě, se kterým se zatím nemohu porovnávat. Jeho pojetí fotbalu miluji. A kdo by neměl rád Premier League? Je tam skvělá atmosféra a plné stadiony. Všichni hráči, kteří působili v Anglii, říkali, že je to něco jedinečného. Pokud bych mohl, určitě si vyberu velký tým jako Manchester City, Chelsea, Arsenal, Manchester United nebo Tottenham," doplnil mistr světa i Evropy z let 2008, 2010 a 2012, jehož vyjádření vyšlo na serveru sport.sk.

Pravdou je, že například Rudí ďáblové se vzhledem ke své současné pozici brzy po novém manažerovi poohlížet mohou...