Můj nejtěžší soupeř, přiznává Guardiola. Kloppův Liverpool směřuje k titulu

Premier League je po pěti kolech dosti vyrovnaná, průměru se vymyká pouze jeden tým. Vzhledem k fázi soutěže vede tabulku Liverpool naprosto suverénně a pro všechny týmy, především pro favorizovaný Manchester City, bude velký oříšek Kloppovu družinu dohnat. 

Můj nejtěžší soupeř, přiznává Guardiola. Kloppův Liverpool směřuje k titulu

Liverpool byl silný už loni, o bod ale ve finálové tabulce nestačil na Manchester City. Stal se však nejlepším vicemistrem Anglie v historii Premier League. Mrzet to ale Reds tolik nemusí, neboť si triumf v Premier League nahradili vítězstvím v Lize mistrů. Ušatý pohár je skvělý, Liverpool letos ale zabojuje především o zisk domácího titulu.

Ten od vzniku Premier League v roce 1990 Reds ani jednou nevyhráli. Motivace je tak každý rok větší. Právě v jubilejní třicáté sezóně by se to mohlo povést, Liverpool možná momentálně hraje vůbec nejlepší fotbal za toto období. O pět bodů vede Premier League, což po pěti kolech není vůbec málo.

I sám Pep Guardiola, jenž vede tým s takřka neomezeným rozpočtem a s Manchesterem City vyhrál poslední dva ročníky anglické ligy, uznává neobyčejnou kvalitu týmu z Anfield Road. "Je to nejlepší tým, proti kterému jsem kdy nastoupil," prozradil španělský trenér. "Jsou silní úplně ve všem. Ale my se nevzdáváme, bude to velká výzva," těší se Guardiola na jistě dramatický konec sezóny.