Mchitarjan po odchodu do Říma: V Londýně už jsem se necítil šťástný

Arménský záložník Henrich Mchitarjan v létě vyměnil Arsenal za AS Řím. Úlohu nehrály finance, hlavní motivací bylo opět najít ztracenou lásku k fotbalu. 

Mchitarjan po odchodu do Říma: V Londýně už jsem se necítil šťástný

V roce 2018 se Henrich Mchitarjan přesunul z Manchesteru United do Arsenalu, když se stal součástí přestupu Alexise Sáncheze. Za Gunners ale odehrál jen devětatřicet ligových duelů, ve kterých si připsal osm branek.

Letos v létě vyměnil Londýn za Řím a hned v prvním utkání za AS dokázal skórovat. V rozhovoru pro italská média nyní prohlásil, že hlavní motivací k přestupu bylo znovu najít ztracenou lásku k fotbalu.

"Musím si užívat fotbal, bez ohledu na místo. V Anglii už jsem se necítil šťastný. Měl jsem telefonát od svého agenta a chtěl jsem sem přijít, protože to byla skvělá příležitost. Ani jsem se svým agentem nemluvil o financích," podotkl Mchitarjan.

 

"Možná jsem se k anglickému fotbalu tak dobře nehodil. Takže si myslím, že změna byla dobrá," myslí si záložník, jenž se nyní plně soustředí právě na novou italskou výzvu.

"Nebyl jsem šťastný, proto jsem řekl, že je lepší připojit se k AS a získávat z fotbalu opět radost. Zaměřuji se plně na Řím. Není to krok zpět, protože v Římě se hraje skvělý fotbal. Je to pro mě příležitost, jak mohu změnit svůj scénář," uzavřel Mchitarjan.