Slovácko už zná jméno první zimní posily. Vztah Jurečky a Opavy se naboural a na podzim ho čeká jen béčko

Dlouholetý opavský hráč Václav Jurečka v dohledné době opustí podruhé ve své profi kariéře Slezský FC. Po anabázi v Kolíně, za který kopal na podzim roku 2014, bude od ledna 2020 oblékat trikot 1. FC Slovácko.

Slovácko už zná jméno první zimní posily. Vztah Jurečky a Opavy se naboural a na podzim ho čeká jen béčko

Do konce roku 2019 už však v áčku kouče Ivana Kopeckého pokračovat nebude, protože byl v posledních dnech přeřazen do opavského béčka.

Důvodem je skutečnost, že na stávající adrese nechtěl univerzál s bilancí 33 prvoligových startů a tří gólů prodloužit dobíhající kontrakt. "U nás být nechce, nikam se to neposunulo," citoval iSport.cz slova generálního manažera Aloise Grussmanna.

Sám pětadvacetiletý podporovatel ofenzivy si ale myslí, že jádro problému vznillo právě u Grussmanna. "Když mě přeřadili do béčka, byl to šok. O tom, že se v něm mám hlásit, jsem se nejprve dozvěděl od spoluhráčů. Až poté mi to řekl i pan Grussmann. Bylo se mnou komunikováno ve stylu: Stejně nemáš jinou možnost, než podepsat tady, nikdo jiný tě nechce. Řekli mi, že to, co nabízí, je strop," ozřejmil na stránkách Deníku Sport kolega Manzii, Zapalče, Jursy či Zavadila.

Kouč Opavy Ivan Kopecký mu telefonoval, aby se vrátil zpět, ale vedení to zatrhlo. Jurečku tak potěšil telefonát od Martina Svědíka, který s ním počítá od ledna v Uherském Hradišti, což potvrdil už i sportovní manažer Veliče Šumulikosti. Na budoucím stanovišti by měl mít základní měsíční plat o 20 tisíc korun vyšší, než nyní...