Bude Tosun bojovat? Další nabídka přichází z Kataru

Katarský celek Al Gharafa se zaměřil na zisk tureckého útočníka Cenka Tosuna, jenž ztratil svou pozici v Evertonu. Původně chtěl v Anglii o místo v základní sestavě bojovat, nyní ale může být situace jiná. 

Bude Tosun bojovat? Další nabídka přichází z Kataru

Cenk Tosun přicházel do Evertonu jako velká posila, Toffees za něj zaplatili dokonce 27 milionů liber. Turecký útočník se nicméně v Anglii příliš neprosadil.

Loni odehrál jen deset ligových duelů, ve kterých třikrát skóroval. Celkově na Ostrovech nastoupil do čtyřiačtyřiceti duelů, v nichž zapsal pouhých devět branek.

V létě měl možnost vrátit se do Turecka, zájem měl Besiktas. Tosun ale návrat odmítl s tím, že chce zabojovat o místo v základní sestavě. Manažer Marco Silva nicméně preferuje hru na jednoho klasického útočníka a tím je momentálně Dominic Calvert-Lewin. Z lavičky poté zatím přichází letní posila Moise Kean a Tosun tak herní prostor nedostává.

Dosud neodehrál v Premier League jedinou minutu a o víkendu proti Bournemouthu dokonce nebyl ani na lavičce. Je tak možné, že ještě do konce měsíce Everton opustí.

Získat jej chce katarský celek Al Gharafa, který je podle anglických médií ochoten uskutečnit podstatnou nabídku. V Kataru končí přestupové okno až 30. září a Cenk Tosun tak má ještě dostatek času se rozhodnout.