Mourinho odhalil, proč to podle něj Alexisovi v Manchesteru nefungovalo

Přišel jako velká hvězda, avšak nakonec odešel jako ztroskotanec. Alexis Sánchez měl být tím rozdílovým faktorem pro ofenzivní hru Manchesteru United, jenže nikdy nedokázal navázat na své výkony z Arsenalu. Kde se stala chyba?

Mourinho odhalil, proč to podle něj Alexisovi v Manchesteru nefungovalo

„Člověk si přeje, aby v každé práci, kterou dělá, byl šťastný. Pokud nejste šťastní, nikdy nemůžete špičkově provádět tu práci, která se od vás očekává. Možná se pletu, ale vždy jsem cítil, že Alexisovi ta radost v Manchesteru chybí,“ prozradil Mourinho v rozhovoru pro tisk The Telegraph.

Sánchez dorazil na Old Trafford v zimním přestupovém období roku 2018. Od té doby nastoupil do třiatřiceti zápasů v rámci Premier League, během nichž vstřelil pouhé tři branky.

„Možná je to moje chyba, že jsem z něho nedokázal dostat víc. Trenér je vždy zodpovědný za to, aby ze svých hráčů dostal to nejlepší,“ vracel se ke slovu známý portugalský manažer, který je v současné době stále bez práce.

„Realita je ovšem taková, že mi Sánchez v Manchesteru nikdy nepřišel šťastný. Snad se mu v Itálii nyní povede lépe. Pokaždé přeju každému hráči jen to nejlepší,“ dodával Mourinho.

Alexisova cesta za zotavením začala tuto sezonu v Interu Milán, kam se vydal (prozatím) jen na roční hostování. Pokud by se mu podařilo najít své skryté síly, italský celek by ho mohl z Old Trafford natrvalo vykoupit.