Slovy agenta: Kloppova budoucnost v Liverpoolu bude záviset také na počasí

Nic netrvá věčně a totéž by mohlo platit i v případě Kloppovy budoucnosti na Anfield Road. Známý německý kouč se za celá léta podle tvrzení svého agenta nesmířil s jednou a pro Anglii velice typickou věcí.

Slovy agenta: Kloppova budoucnost v Liverpoolu bude záviset také na počasí

„Člověk by to neměl podceňovat, ale pokud neustále pracujete v deštivém počasí, může se to na vás podepsat. Z toho, co vím, se budou naše další rozhodnutí odvozovat i od toho, jak se klimatické změny dotknou anglického podnebí,“ odhalil v rozhovoru pro platformu DAZN agent liverpoolského trenéra Marc Kosicke.

Jurgen Klopp má s Reds aktivní smlouvu do léta roku 2022, do té doby je na rozhodnutí ohledně budoucnosti ještě dostatek času. Nesmíme však opomínat ani zájem ze strany jiných velkých celků, mezi něž se řadí například Barcelona nebo Bayern Mnichov.

„V Německu to máte aspoň tak, že když se nachýlí zimní ligová přestávka, můžete si na dva týdny odletět někam do teplých krajin. V Anglii pracujete jak za tmy, tak za deště, dovolená tam prakticky není možná,“ vysvětloval Kosicke.

Proti nedostatku pauzy se ohradil například i trenér konkurenčního Manchesteru City Josep Guardiola. I díky němu se rozhodlo, že v Anglii bude již od této sezony vůbec poprvé platit zimní přestávka. Stane se tak až v únoru a každý tým ji bude mít naplánovanou v jiném termínu, aby ligové dění (i s nižším počtem zápasů) mohlo běžet dál.

„Jurgen má smlouvu do léta 2022, ale Liverpool už teď přišel s nabídkou, že by ji chtěl prodloužit. Řekl jsem jen, ať s tím raději počkají,“ dodával Kloppův agent, který tak nechal fanoušky Reds v mírné nervozitě.