Ledy byly prolomeny a De Gea prodloužil s United. Z jeho platu vám půjde hlava kolem

Manchester United si pojistil služby své gólmanské jedničky. Z Davida De Gey je momentálně nejlépe placený hráč Premier League.

Ledy byly prolomeny a De Gea prodloužil s United. Z jeho platu vám půjde hlava kolem

Psal se rok 2011, když tehdy ještě hvězdný manažer Sir Alex Ferguson hledal náhradu za dosluhující brankářskou oporu Edwina van der Sara. Kvůli „skautingu“ nakonec vynechal i jeden zápas svého klubu, jen aby si na vlastní oči mohl prohlédnout výkony slibně se rýsujícího talentu z Atlétika Madrid.

David De Gea se od ročníku 2011/12 připojil k Manchesteru United a po dvou letech ne zrovna lehké aklimatizace se z něj stal jeden z nejlepších gólmanů planety. Během svého osmiletého působení s Rudými ďábly vyhrál shodně jednou Premier League, FA Cup, Ligový pohár a Evropskou ligu.

Vedení severoanglického klubu se poslední týdny muselo vypořádat s otázkou, jak vyřeší pozici mezi třemi tyčemi. De Gea byl několik týdnů spojován s odchodem, kterému dle některých důvěryhodných médií nešlo zabránit. Nakonec se přeci jen ukázalo, že jedním z hlavních faktorů v jeho rozhodování byla cena.

Osmadvacetiletý španělský reprezentační brankář měl platnou smlouvu jen do léta roku 2020. Tu nyní prodloužil o další tři roky, během nichž bude podle informací ze stránky Sky Sports pobírat skvostný plat 375 tisíc liber týdně. Jedná se o nejvyšší částku, která byla kdy ve světě fotbalu udělena brankáři.

Podíváme-li se na celkové porovnání, z Davida De Gey se zároveň stal nejlépe placený hráč celé Premier League. Hned za ním se s platem 350 tisíc liber týdně pohybuje Kevin De Bruyne. Stejnou částku pobírá i Mesut Özil v Arsenalu. Čtvrté místo v žebříčku náleží Paulu Pogbovi s platem 290 tisíc liber.