Klubový dluh sráží Tottenham na kolena a Pochettino si už předem o posilách nehodlá dělat iluze

Tottenham poslední sezóny zažívá nejlepší výkonnostní období, které jeho novodobá éra pamatuje, přesto tomu něco k naprosté dokonalosti chybí. Jedni by řekli, že to jsou posily, druzí zase, že trofeje, a třetí by to nejraději spojili dohromady. Pravdou ovšem zůstává, že ani k jednomu cíli nemají Spurs momentálně alespoň dle manažera blízko.

Klubový dluh sráží Tottenham na kolena a Pochettino si už předem o posilách nehodlá dělat iluze

„Když se podíváte na takový Arsenal. V posledních dvou sezonách se mu podařilo přivést Aubameyanga, nejlepšího útočníka z Německa, Lacazetteho, nejlepšího útočníka z Francie, a nadaného křídelníka Pépého. Koho jsme podepsali my? Nezískali jsme ani jednoho ‚drahého‘ hráče. Náš hlavní útočník je Harry Kane a jako náhrada mu slouží teprve sedmnáctiletý Troy Parrott,“ postěžoval si během první reprezentační přestávky lodivod Spurs, jenž se snažil vysvětlit nejen špatný vstup do sezony, ale i příčinu toho, proč ani letos patrně trofeje nepřijdou.

Na první dojem to může znít poněkud drsně, avšak taková je dle Mauricia Pochettina krutá pravda. „Některé kluby se nebojí investovat 600 milionů liber do hráčů a převádět tak svůj dluh na hřiště, my se naopak pokoušíme vytvořit úspěšný tým z mladé generace pro fotbal zítřka,“ uváděl argentinský kouč, jehož zmíněná částka 600 milionů by měla také odpovídat výši dluhu, který Tottenham dluží za výstavbu nového stadionu.

Spurs vstoupili do nové sezony podobně bídně jako například Manchester United nebo konkurenční londýnská Chelsea. Všechny tři týmy mají po čtyřech kolech na kontě pět bodů, čemuž shodně odpovídá jedna výhra, dvě remízy a jedna porážka. I díky tomuto startu asi není žádných pochyb o tom, že nás opět čeká závod dvou koní o titul, a sice Liverpoolu a Manchesteru City.

„Náš dluh nám nedovoluje posilovat jako ostatním týmům, a proto musíme dřít ještě tvrději, abychom si našli způsob, jak být konkurencí v této velmi náročné lize. V porovnání s našimi rivaly se jedná o odlišný přístup, ale jinou možnost nemáme,“ doplňoval sedmačtyřicetiletý kormidelník s trenérskou minulostí v Southamptonu nebo Espanyolu.