Real má nového podceňovaného gólmana. Může ohrozit Courtoise, věří stoper Los Blancos

Real Madrid v závěru letního přestupového okna provedl zajímavou brankářskou výměnu. Do francouzské metropole prodal za 15 milionů eur kostarickou reprezentační jedničku Keylora Navase a opačným směrem putoval na hostování Alphonse Areola. Přestože první volbou kouče Zinedine Zidana je belgický legionář Thibaut Courtois, obránce Raphaël Varane věří, že by jej mohl jeho krajan z této pozice vystrnadit.

Real má nového podceňovaného gólmana. Může ohrozit Courtoise, věří stoper Los Blancos

Během reprezentačního srazu Francie si kouč Didier Deschamps postěžoval před kamerami, že se obává malého herního vytížení šestadvacetiletého brankáře. Podobného názoru ale není jeden z jeho povolaných obránců, který působí na San Bernabéu již od roku 2011.

„Samozřejmě už byl čas si trochu promluvit. Je šťastný, že to může zkusit v Madridu. Přijali jsme ho dobře a stát se může cokoliv. Z reprezentace vím, co dokáže. Nikde není napsáno, že by se nemohl stát jedničkou,“ nechal se slyšet obránce Bílého baletu, který při reprezentačních srazech hájí barvy země galského kohouta.

V létě minulého roku koupil Real Madrid Thibauta Courtoise a zavázal si jej smlouvou v délce trvání šesti let. Během své první sezóny jej trápilo několik zranění a také prakticky celou sezónu bojoval o své místo se zmíněným Navasem. Teď je tu hladový francouzský brankář, který má již dostatek zkušeností a to nejlepší zřejmě ještě před sebou. „Já mu věřím. Je skvělý a může být prospěšný pro tým. Musíme mu jen ukázat, že do týmu opravdu patří,“ dodal Varane.