Exliberecký Delarge je po třech a půl letech zpět v české lize. Jaký klub se o to postaral?

Těsně před uzavřením tuzemského přestupového okna se podařil ještě jeden úlovek také jihočeskému nováčkovi ze Střeleckého ostrova.

Exliberecký Delarge je po třech a půl letech zpět v české lize. Jaký klub se o to postaral?

S Dynamem si totiž plácl devětadvacetiletý útočník či křídelník z Konga Dzon Delarge, jenž si udělal na česko-slovenské mapě jméno díky angažmá v Dunajské Strede a Slovanu Liberec, který opustil v lednu 2016.

Další akvizice po Tomáši Sivokovi a Ubongu Ekpaiovi naposledy působila v ázerbajdžánském celku FK Karabach a generální manažer Martin Vozábal se s ní zatím domluvil do konce kalendářního roku 2019.

"Zatím jsme podepsali smlouvu do konce kalendářního roku. Po podzimu si sedneme a uvidíme, jaká bude panovat oboustranná spokojenost. Záležet bude určitě na tom, co on nabídne nám a co my pak jemu," informoval na webu dynamocb.cz funkcionář Českých Budějovic.

Zatímco na současné adrese, která je po úvodních osmi kolech Fortuna:ligy na třinácté pozici, už má bývalý hráč Admiry Wacker, Osmanlisporu či Bursasporu platnou smlouvu, zatím se čeká na administrativní dotažení ze strany ázerbajdžánské asociace.

Možný debut v novém trikotu proti Baníku Ostrava (hraje se v neděli 15. září) by však neměl být ohrožen.